RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ortadoğu Kültür ve Turizm Zirvesi" İçin Gelen Misafirler Havaalanında Karşılandı

Rize Valiliği himayesinde, "Ortadoğu Kültür ve Turizm Zirvesi" 27 Nisan -01 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
Rize Valiliğinin daveti ile Ortadoğu ülkelerinden gelen misafirler İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bayram Yığcı, Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkan Vekili Fatih Kızıltan, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu ile turizm işletmecileri tarafından havaalanında karşılandı. 

60791.jpg

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bayram Yığcı yaptığı açıklamada : "İlimizde son yıllarda turizm hızla gelişmekte. Bunda Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden gelen seyahat acentalarının rolü çok önemli. İlimizdeki turizm potansiyeline son derece katkı sunmaktalar. Ortadoğu pazarı Karadeniz'de son yıllarda hızla büyüyor. Bunun da artarak devam etmesini diliyoruz." dedi.
"Ortadoğu Kültür ve Turizm Zirvesi" için gelen misafirlere; Rize Belediyesi, Türk Hava Yolları, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı sponsorluğunda gerçekleştirilen program kapsamında 1 Mayıs'a kadar tarihi ve turistik yerleri gezdirilerek ilimizin tanıtılması amaçlanmaktadır.