RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Sportif Turizm Kurulu Toplantısı


İl Sportif Turizm Kurulu Vali Yardımcısı Hüseyin AYDIN Başkanlığında toplandı.

 

23.02.2011 tarih ve 27855 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği”nin 11. maddesi gereği 2024 yılı Sportif Turizm Faaliyetleri ile ilgili çalışmaları yapmak üzere, “yönetmeliğin belirlediği görevleri yapmak, turizm amaçlı sportif faaliyette bulunmak isteyenlerin taleplerini incelemek, yeterlilik belgesi düzenlemek, yönetmeliğin uygulanması için gerekli çalışmaları yapmak, denetimi sağlamak” amacıyla; oluşturulan “Sportif Turizm Kurulu” Rize’de  Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için başvuruda bulunanlarının talebini görüşmek üzere  03.01.2024 Çarşamba günü saat 10:00 da Vali Yardımcısı Hüseyin AYDIN Başkanlığında toplandı.
Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdür V.  Bayram YIĞCI, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ramazan ÖZTÜRK, Tarım ve Orman Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı V. Miktat ÖZYANIK, Rize Orman İşletmeleri Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcısı Volkan YAĞCI, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Ahmet Murat DİNÇ ve TÜRSAB İl Temsilcisi Recep Ali AVCI katıldı.
Toplantıda İl sportif turizm kuruluna sunulan başvuru dosyalara kurul tarafından incelendi. Ayrıca Rize’nin kış sporları aktivitelerinin gelişmesi açısından turizm potansiyelini arttırmak ve gelebilecek benzer nitelikteki Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet belgelendirme taleplerinin de gelecek yıllarda artarak devam edileceği belirtildi.

WhatsApp Image 2024-01-04 at 10.19.02 (2).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-04 at 10.19.02.jpeg