RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı


RİZE İL TURİZM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDIIMG-20210412-WA0009.jpg

Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında, Rize İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Ayder Toplantı Salonunda Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda, İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışmaları ve il geneli turizm çalışmaları değerlendirildi.

Vali Çeber, toplantının açılış konuşmasında il genelinde turizm faaliyetlerini artırmak için sürekli olarak çalışmalar yapıldığını ifade ederek; “İlimiz turizm açısından büyük bir potansiyele sahip. Bizler bu potansiyeli doğaya ve kültürel yapıya zarar vermeden en verimli şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sizlerin de bildiği gibi pandemi sürecinde tüm alanlarda çeşitli kısıtlamalara gidilmek zorunda kalındı. Hedefimiz ilimizde pandemi süreci sonlandığında, devam etmekte olan havaalanı projesi gibi projelerle birlikte ilimize gelen turist sayısını maksimum seviyeye çıkarmaktır.” dedi.

Toplantının devamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile yürütülen İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması sunumu gerçekleştirildi. Sunumunda, Bakanlığımız Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından başlatılan çalışmada illerimizin turizm potansiyelinin 12 ay dünyaya aktarılması için destinasyonlarımızın sahip olduğu yaşam tarzı ve sunduğu deneyimin seyahat edenlere aktarımına olanak sağlayan GoTurkey platformunun kurulduğunu ve bu kapsamda GoRizeTurkey çalışmalarının da devam ettiğini belirten Alemdaroğlu; “Turizm adına ilimizde yapılacak olan çalışmalarda kurumlararası işbirliği ve koordinasyonun olması son derece önem arz etmektedir. İllerimizin turizm potansiyellerinin belirlenmesi, turizmin on iki aya yayılması ve etkin tanıtım stratejilerinin geliştirilmesi için il merkez ve ilçelerinde düzenlenecek paydaş toplantılarıyla çalışmalarımızı yürüterek  projeler geliştireceğiz” dedi.


IMG-20210412-WA0006.jpg
IMG_20210412_110545.jpg
IMG-20210412-WA0007.jpg
Adsiz.jpg