RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize'nin Değerleri El Emeği Göz Nuru Sergisi


MUS38360.JPG

Rize Valiliği himayesinde; İl kültür ve Turizm Müdürlüğü, Rize Valiliği İl sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ve Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği işbirliği ve organizasyonu ile "Rize'nin Değerleri El Emeği Göz Nuru Sergisi" Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi'nin teşrifleriyle İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi'nin ziyaret ettiği sergide ilimizde bulunan Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları olan sanatkarların ürettiği yöresel el sanatları, girişimci kadınların ve gençlerin ürünleri sergilendi. Sergide stantları gezen Emine ERDOĞAN Hanımefendi, yöresel el sanatlarını inceleyerek sanatkarlarla ve katılımcılarla sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Programa Rize Valisi eşi Neslihan AYAN ÇEBER, Rize Belediye Başkanı eşi Fatma METİN, Rize Vali Yardımcısı eşi Ahu SARI, İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra ALEMDAROĞLU, Ardeşen, İyidere, İkizdere, Çamlıhemşin Kaymakam eşleri, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür V. Şule KAZANCIOĞLU, Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya CERRAHOĞLU, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları, usta öğreticiler, sivil toplum kuruluşları ve kadın kooperatifleri katıldı.


MUS37471.JPG
MUS37732.JPG
MUS37757.JPG
MUS37830.JPG
MUS37849.JPG
MUS37935.JPG
MUS38044.JPG
MUS38092.JPG
MUS38153.JPG
MUS38317.JPG