RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Travel Türkiye İzmir Fuarında


          Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Türkiye İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi İZFAŞ-İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla 12. kez 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında Fuarİzmir’de gerçekleşti. Fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türsab Başkanı Firuz Bağlıkaya katıldı. Bu yıl daha görkemli ve geçen yıllara göre daha kalabalık olan Fuarda A holünde yer alan Rize standı yoğun ilgi gördü. Ziyaretçiler Rize’nin kültürel ve turistik değerlerini yakından görme fırsatı buldular.

        Gelişen turizm potansiyeliyle, doğal ve kültürel farklılığıyla yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen ve son yıllarda ilginin giderek arttığı Rize’nin bu yıl daha geniş bir katılımla temsil edildiği fuarda Rize’yi temsilen Rize Belediye Başkanı Yardımcısı Saffet Kopuz, İl Kültür ve Turizm  Müdürü İsmail Hocaoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancıturizm dernekleri ile Rize’de faaliyet gösteren otel ve acenta temsilcileri hazır bulundular. Fuar süresince Rize standını çok sayıda ziyaretçi ve sektör temsilcisinin yanı sıra diğer illerin valileri, belediye başkanları ziyaret etti. Yerli ve yabancı seyahat acentası temsilcileri, tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştirildi. Rize’nin kültür ve turizmi konuşuldu, davetler yapıldı.

       Tulum, kemençe sesleri ve horonun eksik olmadığı Rize standında ziyaretçilere Rize çayı, simidi, bal, peynir, mısır unu helvası, yeşil mavi atkının yanı sıra çeşitli yöresel hediyeler takdim edildi. Rize’nin tarihi, doğal güzellikleri ve turistik değerlerini yansıtan  doküman ve tanıtıcı materyaller dağıtıldı.

       Doğa ve kültür turizminin birçok çeşidine imkan sağlayan, farklı alternatif turizm türlerinin yılın her mevsimi gerçekleştirilebildiği Rize’nin ulusal ve uluslararası turizmdeki payının artırılabilmesi için tanıtım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Travel Türkiye İzmir Turizm Fuarı’nda Rize’nin her yönüyle dört gün boyunca temsil edilmesinin, tarihi, kültürel, doğal, ekonomik ve turistik değerlerinin tüm yönleri ile tanıtılmasının, Rize turizminin gelişmesine ve Rize’nin ulusal-uluslararası turizm pazarında tanınmasına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (1).jpg
  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (2).jpg
  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (3).jpg
  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (4).jpg
  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (5).jpg
  • Travel Türkiye İzmir Fuarı 2018 (6).jpg