RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Travel Türkiye İzmir 2016 Fuarının Ardından


TRAVEL TÜRKİYE İZMİR TURİZM FUARI’NIN ARDINDAN

Bu yıl 10. su düzenlenen ve 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Travel Türkiye İzmir Turizm Fuarı sona erdi. 31 ülkeden 1000’in üzerinde turizm sektörü temsilcisini bir araya getiren fuarda Rize Valiliği’nin  hazırlamış olduğu kemer köprü, dere, tarihi konak, atmaca ve doğa konseptli Rize standı yoğun ilgi gördü. Ziyaretçiler Rize’nin kültürel ve turistik değerlerini yakından görme fırsatı buldular.

Gelişenturizmpotansiyeliyle, doğal ve kültürel farklılığıyla yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen ve son yıllarda ilginin giderek arttığı Rize’nin bu yıl daha geniş bir katılımla temsil edildiği fuarda Rize’yi temsilen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı ve il genel meclis üyeleri, İl Kültür ve Turizm  Müdürü İsmail Hocaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri,, turizm dernekleri ile Rize’de faaliyet gösteren otel ve acenta temsilcileri hazır bulundular.

Fuar süresince Rize standını çok sayıda ziyaretçi ve sektör temsilcisinin yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, diğer illerin valileri, belediye başkanları ziyaret etti. Yerli ve yabancı seyahat acentası temsilcileri, tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştirildi. Rize’nin kültür ve turizmi konuşuldu, davetler yapıldı.

Tulum, kemençe sesleri ve horonun eksik olmadığı Rize standında ziyaretçilere Rize çayı, simidi, laz böreği, peynir, mısır unu helvası, yeşil mavi atkının yanı sıra çeşitli yöresel hediyeler takdim edildi. Rize’nin tarihi, doğal güzellikleri ve turistik değerlerini yansıtan  doküman ve tanıtıcı materyaller dağıtıldı.

Doğa ve kültür turizminin birçok çeşidine imkan sağlayan, farklı alternatif turizm türlerinin yılın her mevsimi gerçekleştirilebildiği Rize’nin ulusal ve uluslararası turizmdeki payının artırılabilmesi için tanıtım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Travel Türkiye İzmir Turizm Fuarı’nda Rize’nin her yönüyle, en üst düzeyde dört gün boyunca temsil edilmesinin, tarihi, kültürel, doğal, ekonomik ve turistik değerlerinin tüm yönleri ile tanıtılmasının, Rize turizminin gelişmesine ve Rize’nin ulusal-uluslararası turizm pazarında tanınmasına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (1).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (10).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (2).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (3).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (4).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (5).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (6).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (7).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (8).jpg
  • Travel Türkiye İzmir 8-11 Aralık 2016 (9).jpg