RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize'de Turizm Haftası Açılış Programı İle Başladı

  

15- 22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 40.sı kutlanan Turizm Haftası 19 Nisan 2016 Salı günü saat:10:00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Rizem Kültür ve Turizm Derneği’nin organize ettiği kortej yürüyüşüyle başladı. Cumhuriyet ve Atatürk Caddesi boyunca devam eden kortej yürüyüşünün ardından Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda açılış töreni gerçekleştirildi.

Programa Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Murat Toktaş, Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Ömer Altun, Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ramazan Aydoğan, Sivil Toplum Kuruluşları, Turizm Sektörü Temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

             Kutlama programında açılış konuşmalarının ardından Dünyaca Ünlü Şefler, Rizeli Genç Şeflerle buluştu. Rotana Otel Mutfak Şefi Rafet İnce, İstanbul Divan Otel Mutfak Şefi Sezai Öztürk, Polat Renaissance Otel Mutfak Şefi Yücel Dereyayla, Ceylan Internatıonal Mutfak Şefi Recep Özkaya, Crowne Plaza Mutfak Şefi Kurtuluş Özdemir, Sürmeli Otel Mutfak Şefi Uğur Alparslan, Mitpoint Otel Mutfak Şefi Rıza Belenkaya, Cvk Otel Mutfak Şefi Ramazan Demir, Aşçılar Derneği Başkanı Adnan Öztürk, Rize Babillon Otel Mutfak Şefi Emre İnanır ile İlimizin turizm sektöründe hizmet veren işletmecileri de katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından Saat 11:30’da Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda düzenlenen açılış töreninde Türkiye’nin dünyaca ünlü şefleri “Modern Türk Mutfağı Yarışması”nda Rizeli genç şef adayları ile buluştu. Ayrıca gün boyunca Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda turizm tesislerince oluşturulan tanıtım standları ziyarete açıldı, halk oyunları gösterisi ile program sona erdi. 

  • Turizm Haftası Kutlama Programı (3)
  • Turizm Haftası Kutlama Programı (5)
  • Turizm Haftası Kutlama Programı (4)
  • Turizm Haftası Kutlama Programı (2)
  • Turizm Haftası Kutlama Programı (1)