RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri

Her yıl 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinliklerinin bu yıl 40.sı düzenlenecektir. İlimizde de bu kapsamda hafta boyunca birçok etkinlik gerçekleştirilecektir.

19 Nisan Salı günü saat 10:00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Rizem Kültür ve Turizm Derneği’nin organize ettiği kortej yürüyüşüyle başlayacak olan etkinliklere Rotana Otel Mutfak Şefi Rafet İnce, İstanbul Divan Otel Mutfak Şefi Sezai Öztürk, Polat Renaissance Otel Mutfak Şefi Yücel Dereyayla, Ceylan Internatıonal Mutfak Şefi Recep Özkaya, Crowne Plaza Mutfak Şefi Kurtuluş Özdemir, Sürmeli Otel Mutfak Şefi Uğur Alparslan, Mitpoint Otel Mutfak Şefi Rıza Belenkaya, Cvk Otel Mutfak Şefi Ramazan demir ile Aşçılar Derneği Başkanı Adnan Öztürk ile İlimizin turizm sektöründe hizmet veren işletmecileri de katılacak. Kortej yürüyüşünün ardından Saat 11:30’da Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda düzenlenecek olan açılış töreninde Türkiye’nin dünyaca ünlü şefleri “Modern Türk Mutfağı Yarışması”nda Rizeli genç şef adayları ile buluşacak. Ayrıca gün boyunca Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda turizm tesislerince oluşturulan tanıtım standları ziyarete açılacak, kültür ve turizm konulu yarışmaların ödül töreni yapılacak, halk oyunları gösterisi düzenlenecek.  

Kutlama programı kapsamında 20 Nisan Çarşamba günü saat 10:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde “Geleceğin Rizeli Şeflerinin Dünya Şefleri İle Buluşması” konulu panel ile  Rize Merkez Kapalı Spor Salonunda “Yarışarak Öğreniyoruz” ( Kültür ve Turizm Konulu Yarışma)  düzenlenecek.

21 Nisan Perşembe günü saat 14:00’de Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Karşısı-Yelken Tesislerinde Kano/Rafting etkinliği ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turizm Bölümü Öğretim üyeleri ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyelerinin işbirliği ile  İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde “Turizm Uygulamalarında Güncel Yaklaşımlar” konulu panel düzenlenecek.

Turizm Haftası Kutlama Programı 22 Nisan Cuma günü saat 14:00’de Gündoğdu Limanı’ndan başlayacak olan gemi turu, 23 Nisan Cumartesi günü saat 09:30’da Tar Vadisi (Bulut Şelalesi) Gezisi - Dağcılık Etkinliği ve 24 Nisan Pazar günü saat 09:30’da Fındıklı Tarihi Konaklar Gezisi ile devam edecek.

Kutlama programı kapsamında 18-22 Nisan tarihleri arasında İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Anadolu Selçuklu Devleti Büyüklerini anlatan “Kitre ve Döküm Heykel Yapımı Sergisi” ziyaretçilere açık olacak.

 

  • turizm haftası
  • turizm haftası (2)
  • turizm haftası (3)
  • turizm haftası (4)
  • turizm haftası panel
  • A3-01