RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Emitt Turizm Fuarı'nda En İyi Stand Showu Ödülünü Aldı

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 28-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen ve bu yıl yirmincisi düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi. 80 ülkeden 4500’ü aşkın sektör temsilcisi ve kuruluşun katıldığı fuar ilk gününden itibaren ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Emitt Fuarı’nda Rize’yi temsilen Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Kültür ve Turizm  Müdürü İsmail Hocaoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası yetkilileri, Rizem ve Ayder Turizm Derneği üyeleri ile Rize’de faaliyet gösteren otel ve acenta temsilcileri hazır bulundular.

Dünyanın 5’inci, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın ise en büyük turizm organizasyonu olan EMİTT Fuarı’nda Rize’nin öne çıkan kültür ve turizm değerleri tüm yönleriyle ziyaretçilere sunuldu. Rize Valiliği’nin  hazırlamış olduğu standda kemer köprü, şelale ve canlı atmaca fuar boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Rize standında ziyaretçilere tanıtım materyalleri dağıtıldı, Rize çayı ve yöresel lezzetler ikram edildi, Rize el sanatları, mutfağı ve folklorik değerleri sergilendi. Rize Belediyesi bünyesinde fuara katılan yöresel müzisyenler Rize’nin yöresel çalgıları olan tulum, kemençe ve armoniyi dünyaya tanıttı. Tulum, kemençe sesleri ve horonun eksik olmadığı Rize standı yazılı ve görsel basının da dikkatini çekti. Sahip olduğu doğa ve kültür konseptinin fuar boyunca en iyi şekilde yansıtılmasıyla Rize, en iyi stand showu ödülünü aldı.

Fuar süresince Rize standını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Muğla Valisi Amir Çiçek, Osmaniye Valisi Kerem Al, Adana Valisi Mustafa Büyük, milletvekilleri, diğer illerin valileri, büyükşehir belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, İstanbul’da faaliyet gösteren Rize dernekleri ziyaret etti. Sektör temsilcileri, seyahat acentaları ve tur operatörleriyle görüşmeler yapıldı. İstanbul’da yaşayan Rizeliler 4 gün boyunca Rize standında hasret giderdiler.

   

Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Rize’nin her yönüyle, iş birliği içerisinde, en üst düzeyde dört gün boyunca temsil edilmesi, tarihi, kültürel, doğal, ekonomik ve turistik değerlerinin tüm yönleri ile tanıtılması, Rize turizminin gelişmesine ve Rize’nin ulusal-uluslararası turizm pazarında tanınmasına önemli katkılar sağlayacak.

  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016
  • Emitt 2016