RİZE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Travel Turkey İzmir Fuarı'nda

10-13 Aralık 2015  tarihleri arasında fuarizmir / Gaziemir’de  bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na  Rize’yi temsilen Rize Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü,  Rize Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, turizm dernekleri, bölgede faaliyet gösteren otel ve seyahat acentaları katılacak. 

Gelişen turizm potansiyeliyle, doğal ve kültürel farklılığıyla yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen ve son yıllarda ilginin giderek arttığı Rize’nin bu yıl daha geniş bir katılımla temsil edileceği fuarda Rize kültürü, tarihi, doğası, folkloru, müziği, otantik mimarisi, özgün yemekleri ve misafirperverliğinin paylaşılacağı kapsamlı bir tanıtım faaliyeti yürütülecek. 

Doğa ve kültür turizminin birçok çeşidine imkan sağlayan, farklı alternatif turizm türlerinin yılın her mevsimi gerçekleştirilebildiği Rize’nin ulusal ve uluslararası turizmdeki payının artırılabilmesi için tanıtım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtım materyalleri dağıtılarak, yöresel ürünler ikram edilerek, halk oyunları gösterileri düzenlenerek, yerli ve yabancı tur operatörleri ve seyahat acentaları ile görüşmeler yapılarak Rize’nin en etkili biçimde tanıtımının yapılması sağlanacak.

 Ülkemizin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen sene 30 ülke, 60’ın üzerinde ilden 900’e yakın katılımcı ve 30.000 ziyaretçiyi bir araya getirmişti.

Bu yıl da yoğun ilgi gösterilmesi beklenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve İzfaş ortaklığı ile gerçekleştiriliyor. Fuarda Rize Standı 240 metrekarelik alanıyla C Holünde ziyaretçilerini ağırlayacak.